Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Ostrava slaví sté výročí české státnosti

Poslední změna: Pondělí 22.10.2018 15:10

    Ostrava připravila ve dnech 27.-28. 10. 2018 velké oslavy 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Završí tím celoroční sérii akcí, kterými si připomínala nejenom vznik republiky, ale i mnohá osmičková výročí.

    Dvoudenní program zahájí v sobotu 27. října v 15 hodin velkolepý prvorepublikový průvod po Sokolské ulici, který projde od vozovny trolejbusů k Masarykovu náměstí.
    V průvodu, v němž samozřejmě nebude chybět starosta Jan Prokeš, se budou moci malí i velcí pokochat pohledem na dobovou vojenskou i civilní techniku, zúčastní se jej zástupci prvorepublikových kulturních a sportovních organizací a mnozí další.
    Zábava bude pokračovat na Masarykově náměstí a u Slezskoostravského hradu bohatým programem inspirovaným první republikou. Chybět nebude vojenské ležení, prvorepubliková kavárna, škola, pošta, nemocnice nebo biograf. V duchu dvacátých a třicátých let budou znít i písně, mezi kterými samozřejmě nebudou chybět ty od Ježka, Voskovce a Wericha. Ostravu znovu navštíví i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Milovníci Četnických humoresek si budou moci prohlédnout autentické rekvizity z tohoto oblíbeného seriálu.  Závěr prvního dne obstará velký ohňostroj na Slezskoostravském hradě.

    Neděle 28. října bude věnována vzpomínkovému aktu na Masarykově náměstí a slavnostní Mši svaté. 
    Informace o programu budou průběžně zveřejňovány na webu www.ostrava100.cz.

Leták k akci ZDE.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 429 101


Úřad městského obvodu Petřkovice
Hlučínská 135
725 29 Ostrava-Petřkovice


Úřední hodiny »