Omezení provozu na komunikaci U Jana

14/2 2018

Z důvodu kácení stromů v těsné blízkosti místní komunikace U Jana bude ve dnech 20.-21.2.2018 zhruba v čase od 8:00 do 14:00 tato cesta uzavřena.

Omezení provozu na komunikaci U Jana

Kácení vybraných poškozených stromů provádí na svém pozemku vlastník - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Územní pracoviště Ostrava.
S dostatečným předstihem bude o této záležitosti ÚZSVM Ostrava informovat všechny občany v dané oblasti (letáček ve schránce).

Kácení bude provádět Hasičský záchranný sbor moravskoslezského kraje. S hasiči je dohodnuto, že se zásah rozdělí do dvou dnů a to v době, kdy většina lidí bude v práci a aby 100% byla cesta po 14 hodině průjezdná. 

Jak hasiči informovali, není možné ten zásah bezpečně zvládnout, pokud by uzávěrka komunikace nebyla. Hasiči budou nuceni používat vysokozdvižnou plošinu, která pro stabilizaci potřebuje pevný podklad. Kdyby přece jenom nastala nějaká krizová situace, bude mít městská policie telefonní kontakt na velitele hasičů, tak aby situace mohla být ihned řešitelná. Občané dostanou informaci, že v případě krizové situace se mají obrátit na městskou policii, tel. 156 nebo 596121400.

Děkujeme za pochopení.