Vánoční svoz odpadů

23/12 2021

Ostravští popeláři vyjedou pro odpad i o Vánocích.

Informace z OZO Ostrava:

V průběhu vánočních svátků a na Silvestra přijedou popeláři v Ostravě  vysypat popelnice a kontejnery v běžných svozových dnech a v obvyklých termínech, v případě potřeby vyjedou i na mimořádné svozy. Sběrné dvory OZO budou mít omezený provoz.

Vánoční svoz odpadů

Pravidelný svoz směsného i separovaného odpadu bude během celých Vánoc i na Silvestra probíhat beze změn. Jen na Nový rok, tedy 1. ledna, vyjedou pouze vozidla určená na tzv. obdenní rajony, což se týká velkých ostravských sídlišť. Ostatní sobotní svozy budou provedeny o den později, v neděli 2. ledna.

O vánočních svátcích, kdy se lidé častěji navštěvují, bývá ještě větší problém se špatně zaparkovanými vozidly než v jiných dnech roku. OZO Ostrava proto vyzývá občany, aby se svými auty neparkovali před kontejnery. Pokud se k nádobám na odpad se svozovou technikou nedostanou, těžko můzou zarucit, že budou včas vyprázdněny. OZO Ostrava také připomíná, že v případě přeplněných kontejnerů je třeba počkat na jejich vyprázdnění, nebo najít nejbližší volný kontejner. Na zem ke kontejneru odpad v žádném případě nepatří.

Sběrné dvory v Ostravě budou 24., 25. a 26. prosince uzavřeny. „Ve všedních dnech mezi svátky však budou v provozu podle běžné provozní doby, s tím, že na Silvestra budou otevřeny jen velké sběrné dvory v Kunčicích, Zábřehu, Porubě, Přívozu a Třebovicích, ale pouze do 14 hodin. „O víkendu 1. a 2. ledna budou všechny sběrné dvory zavřeny.

Všechny nezbytné informace jsou uvedeny na webu ozoostrava.cz i na facebookovém a instagramovém profilu společnosti.